Alergia

Alergia

Wiele z nas cierpi na alergie. Wtedy czysta wentylacja i klimatyzacja w budynkach jest koniecznością. Niestety co druga osoba już rodzi się z alergią. Na co najczęściej możemy być uczulenie? Uczulonym można być na praktycznie wszystko. Do najpopularniejszych alergenów należy na przykład tuż czyli roztocza.

Oprócz nich są to wszelakiego rodzaju pyłki, trawy, rośliny. Wiele dzieci cierpi przez alergię ponieważ są uczulone na sierść zwierząt i nie mogą posiadać w dzieciństwie żadnego zwierzaka, Uczula sierść kota, psa, królika czy chomika. Jeśli myślimy iż posiadanie rybek przez dziecka jest bezpieczne to też jesteśmy w błędzie ponieważ uczulać może pokarm dla rybek. Z bezpieczniejszych zwierząt można zakupić maluchowi żółwia, ewentualnie znaleźć mało popularną rasę psa bez sierści. Zawsze znajdziemy jakiś rozwiązanie.

Wentylacja i klimatyzacja w budynkach – jakie mają alergeny?

Istnieją również alergicy którzy nie mogą korzystać z większości kosmetyków, dla nich powstały kosmetyki hipoalergiczne, bardzo delikatne dla skóry który w żaden sposób jej nie podrażnią. Istnieją również osoby pracujące przy samochodach jako mechanicy, którzy mogą dostać alergię na jakieś smary i inne chemikalia. Nie które kobiety nie mogą nosić biżuterii wykonanej ze srebra czy sztucznej, gdyż na takie materiały tak samo można dostać uczulenia.

Na nie których z nas źle wpływa wentylacja i klimatyzacja w budynkach. Nasz organizm może zareagować na klimatyzację, katarem czy kichaniem. Nasze ciało zawsze daje nam oznaki, iż coś mu nie pasuje. W większość alergia okazuje się nam poprzez katar, kichanie, łzawiące i czerwone oczy, złym samopoczuciem.

Udostępnij