Bezpieczeństwo dziecka

Bezpieczeństwo dziecka

Jeśli spodziewamy się przyjścia na świat maluszka, musimy pamiętać o podstawowych zasadach opieki nad nim. Po pierwsze bardzo ważne jest to, aby wszystkie ubranka, ręczniki, prześcieradła frotte ,rożki, kocyki, ubranka ,kołderki były prane w specjalnych środkach.

Dla niemowląt i małych dzieci powstały specjalne proszki do prania i płyny do płukania już od pierwszego dnia życia. Nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Artykuły te są hipoalergiczne, dobrze usuwają brud przy czym założone ubranka nie podrażnią skóry noworodka. Pamiętajmy iż niemowlęta mają bardzo cienką, delikatną skórę. Bardzo łatwo może ulec ona podrażnieniom dlatego tak ważne jest mycie tylko w bezpiecznych środkach.

Prześcieradła frotte – idealne dla dziecka na zimę

Ubranka dziecięce powinniśmy w miarę często myć, oprócz tego w pierwszych miesiącach aby zabić wszystkie zarazki warto je dodatkowo prasować po każdym praniu. Robimy tak chociaż przez pierwsze 3 miesiące życia malucha. Kolejną ważną rzeczą, którą rodzic musi wiedzieć to jak bezpieczne podnieść i nosić malucha. Pamiętajmy, iż nie trzyma on główki i musimy ją odpowiednio za każdym razem usztywniać. Trzymanie dziecka w odpowiednim ułożeniu jest bardzo ważne, dlatego warto wejść na stronę z poradami gdzie zobaczymy ilustracje z prawidłowo podnoszonym maluchem. Ważne jest również prawidłowe przewijanie, nie podnośmy dziecka do góry za nogi tylko lekko przesuwajmy na boki. Nie możemy nadwyrężać słabych jeszcze bioderek. Spokojnie wszystko z czasem młodzi rodzice na pewno się nauczą.

Udostępnij