Koncentratory tlenu co to takiego i jak wybierać?

Koncentratory tlenu co to takiego i jak wybierać?

Jeśli chodzi o koncentratory tlenu Lublin ma różnorodne oferty. Zacznijmy jednak od tego, czym są koncentratory tlenu oraz do czego się je stosuje.

Koncentrator tlenu Lublin - co to takiego?

Koncentrator tlenu jest urządzeniem, które stanowi bezpieczną alternatywę dla butli tlenowych, które były dawniej używane. W przeciwieństwie do butli tlenowych, nie grożą one wybuchem. Koncentratory tlenu zwiększają stężenie tlenu w powietrzu.

Dzieje się tak dzięki pochłanianiu azotu z tlenu. Zapewne każdy z nas pamięta, że powietrze składa się w 78% z azotu, w 20% z tlenu.Pozostałe 2%  gazów to między innymi dwutlenku węgla, argon i neon.

Koncentratory tlenu za pomocą związków chemicznych wytrącają i pochłaniają azot z zaciąganego powietrza.

Dzięki temu udział tlenu w wydalanym powietrzu jest na poziomie 50% - 90% w ilości 5 do 10 litrów na minutę. W najprostszych modelach zastosowany jest związek chemiczny nazywany zeolitem. Umieszczony w dwóch tłokach, które cyklicznie i naprzemiennie pochlania azot.

Większość nowoczesnych koncentratorów oprócz pochłaniania azotu usuwa również pozostałe gazy, oczyszcza powietrze oraz je nawilża.

 

Do czego wykorzystuje się koncentrator tlenu

Koncentratory tlenu głównie wykorzystuje się w medycynie. Przynoszą one ulgę osobom z niewydolnością oddechową oraz krążeniową. Dzięki nim osoby takie przy stosunkowo płytkim oddechu mogą dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość tlenu do funkcjonowania organizmu.

Przy niewydolności krążeniowej krew jest bardziej natleniona i pomimo upośledzenia krążenia poszczególne organy otrzymują odpowiednią ilość tlenu.

Podobnie zastosowanie koncentratora wykorzystają osoby cierpiące na astmę oraz bezdech nocny. Koncentrator tlenu podłącza się do rurki, która jest podpinana do maseczki lub rurek donosowych.

Ułatwiają w ten sposób życie wielu osobom. Są one na tyle bezpieczne oraz łatwe w użytkowaniu, że pacjenci bez większych problemów mogą ich używać w domu.

 

Koncentratory tlenu Lublin można kupić lub wypożyczyć

Jak wybrać koncentrator tlenu do użytku domowego. Jeśli chcemy kupić lub wypożyczyć koncentratory tlenu Lublin ma bardzo bogatą ofertę. Na samym początku należy się zastanowić w jakim stopniu taki koncentrator jest nam potrzebny.

Jeśli cierpimy na bezdech, lub choroby układu krążenia najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego koncentratora.

W takim wypadku warto poszukać ofert i skonsultować się z lekarzem. Dobrze jest się poradzić naszego lekarza, który na pewno doradzi nam jakiego rodzaju koncentrator będzie nam potrzebny.

Przy obniżonej wydolności oddechowej lub krążeniowej, która jest czasowa i spowodowana np. chorobą wystarczy koncentrator wypożyczyć.

Przy bezdechu wystarczy nam koncentrator stacjonarny. Będziemy go używać go tylko podczas snu, więc wystarczy, gdy koncentrator będzie stał u nas przy łóżku.

Jeżeli potrzebujemy mieć koncentrator w ciągu dnia przy sobie należy zastanowić się nad modelem przenośnym, który jest lżejszy. 

Dobrze jest się udać do sklepu specjalistycznego i skonsultować wybór ze sprzedawcą. Osoby sprzedające koncentratory są specjalistami w swoim fachu i znają najnowsze modele oraz nowinki na rynku koncentratorów. 

Udostępnij