W jaki sposób zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w domu?

W jaki sposób zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w domu?

Mieszkając we własnym domu, potrzebna jest peleciarka bo bardzo często jednym z największych kosztów jego utrzymania są opłaty za ogrzewanie. Wiele osób nie tylko w zimie wykorzystuje piec centralnego ogrzewania. Niektórzy mają zamontowane w piecach nagrzewnice, które podgrzewają wodę np. do kąpieli.

Wymaga to od nich stałego podtrzymywania ognia w piecu CO. Wiąże się to ze sporymi kosztami, więc nie dziwi fakt, że szukają tańszej alternatywy dla ogrzewania węglowego. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na podciągnięcie linii gazowej. Ci bardziej pomysłowi wykorzystują odpady z produkcji rolnej jak np. siano, łupiny fasoli lub trociny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich podajników możemy w naszych piecach CO spalać brykiet oraz pelet, który wyprodukujemy za pomocą peleciarki.

Peleciarka – co to jest ?

Jest to urządzenie składające się z dużego silnika elektrycznego oraz części, w której wsypywana sucha masa jest tłoczona i wytwarzany jest pelet. peleciarka jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, w których suche odpady produkcji rolnej stanowią bardzo dużą część śmieci.

Peleciarka pozwoli na pozbycie się ich oraz na znaczne oszczędności na ogrzewaniu naszego domu. Nadwyżki wytworzonego peletu możemy bez problemu sprzedać, gdyż popyt na to paliwo stałe nieustannie rośnie. Ogrzewanie dostosowane do spalania peletu jest też bardzo ekologiczne, gdyż nie wytwarza tak dużej ilości substancji toksycznych, jak np. podczas spalania węgla. Oszczędności roczne mogą sięgnąć nawet około 1000 zł, więc jest to gra warta świeczki.

Udostępnij