Prezenty ślubne a pościel?

Prezenty ślubne a pościel?

Ślub to ogromny wydatek zarówno dla młodej pary jak i dla zaproszonych gości. Sytuacja jest prosta i jasna o ile państwo młodzi mają spisaną listę oczekiwanych prezentów. Wtedy goście mogą podzielić się odpowiednimi podarunkami i obie strony są zadowolone. Co jednak w sytuacji kiedy młodzi nie mają żadnych pomysłów, ani preferencji i sami musimy zadecydować co im podarować, a nie chcemy obdarować ich jedynie kopertą.

Zasady dobrego wychowania uzależniają wartość prezentu proporcjonalnie do tego ile organizujący ślub oraz wesele musieli wydać na każdego gościa. Bierzemy pod uwagę nie tylko przewidywaną cenę talerzyka, ale także zapewnione zakwaterowanie czy transport.

Elegancka pościel

Jeżeli państwo młodzi planują w najbliższym czasie przeprowadzkę do nowego mieszkania warto pomyśleć o wyposażeniu do niego. Mile widziane są rzeczy, które potrzebne są w większej ilości niż jeden egzemplarz, ponieważ jeśli nie skonsultujemy prezentu ze wszystkim gośćmi młodzi mogą otrzymać cztery ekspresy do kawy czy pięć zestawów garnków i patelni. Dobrymi pomysłami są takie rzeczy jak np. elegancka pościel, ponieważ nawet jeśli prezent będzie zdublowany jest to rzecz, która przyda się na pewno.

Podobnie jest z obrusami, zasłonami czy eleganckimi firanami. Można pomyśleć również o bonie do sklepu z wyposażeniem wnętrza tak aby młodzi sami mogli wybrać. Warto też rozważyć spersonalizowane prezenty. Zastanowić się jakie są zainteresowania państwa młodych. Jest wiele różnych pomysłów alternatywnych dla tradycyjnej „koperty”.

Udostępnij