Jak zaprojektować ogród?

Jak zaprojektować ogród?

Przed rozpoczęciem gospodarowania działką, warto dokładnie wytyczyć ścieżki, którymi zamierzamy się po niej poruszać, a także postawić altankę. Podczas projektowania i wykonywania sadzeń drzew i krzewów, przydatny może okazać się profesjonalny ogrodnik. Warszawa słynie z dobrych ogrodników, którzy przekuwali nie jeden ogród w prawdziwe dzieło natury. Jak zatem rozpocząć projektowanie ogrodu?

Na wstępie warto zatrudnić architekta, który biorąc pod uwagę dostępną nam przestrzeń oraz jej warunki, wykona świetny projekt ogrodu lub zrobi nam wyłącznie szkic koncepcyjny.

Ogrodnik - zawód idealny

Przed rozpoczęciem prac nad tworzeniem ogrodu warto dokładnie dokonać kosztorysu całej inwestycji. Wraz z materiałami oraz ewentualną robocizną, jaką wykonamy my, lub profesjonalny robotnik. Warszawa oferuje duży rynek firm trudniących się tworzeniem ogrodów, dzięki czemu ceny są mocno konkurencyjne.

Przed budową ogrodu należy zebrać niezbędne informacje o glebie, poziomie wód gruntowych, ekspozycji na światło słoneczne oraz warunki siedliskowe lub inne czynniki, które mogą wpłynąć na ogród. Jeżeli zamierzamy postawić na ogród prosty w pielęgnacji i niewymagający stałej opieki, wówczas warto postawić na proste w utrzymaniu rośliny. Tego typu ogrody doskonale sprawdzają się do zabaw i wypoczynku przy grillu.

Jeśli wolimy stworzyć z ogrodu miejsce medytacji, a w domu nie mamy małych dzieci, możemy pozwolić sobie na bardziej wymagające w pielęgnacji i utrzymaniu rośliny. Jeżeli planujemy częste grillowanie, warto pamiętać o pozostawieniu na grill oraz stoły lub altanę odpowiedniej ilości miejsca.

Więcej na: ogrodnik Warszawa

Udostępnij