Czym jest arborystyka?

Czym jest arborystyka?

Każdy z nas na pewno zachwyca się pięknie przyciętymi drzewami i krzewami, które przywodzą na myśl doskonałe figury geometryczne i dodają ogrodom elegancji. Każdy szanujący się ogrodnik wie, jak odpowiednio przycinać drzewa i krzewy, a także wykonuje tego typu prace na własnym podwórku.

Jeżeli natomiast samemu nie jest w stanie wykonywać owych prac, a zależy mu na doskonale wyprofilowanych krzewach i drzewach, często w tego typu przypadkach zatrudniany jest profesjonalny ogrodnik. Warszawa słynie z ogromnego rynku pracy, na której możemy zatrudnić wielu profesjonalnych ogrodników i firmy zajmujące się pielęgnacją ogrodów.

Ogrodnik

Zatem czym jest arborystyka? Jest to dziedzina, która służy prawidłowemu przycinaniu drzew i krzewów. Warto pamiętać, że stylizowanie i arborystykę należy wykonywać na młodych roślinach. Brutalne cięcie starych i wykształconych drzew i krzewów jest najczęściej aktem okaleczania rośliny. I nic nam z tego nie przyjdzie, poza uszkodzeniem drzewa i krzewu. W Polsce istnieją specjalne szkoły i poradnie arborystyczne, w których możemy skonsultować się, jak odpowiednio przyciąć drzewo lub krzew.

Często szkółki arborystyczne prowadza otwarty nabór. W trakcie kursu możesz nauczyć się, jak obchodzić się z różnego rodzaju roślinami, a także jak używać profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu do podcinania lub cięcia drzew i krzewów.

Czytaj więcej: ogrodnik Warszawa

Udostępnij