Duży narożnik do salonu - jak wybrać?

Duży narożnik do salonu - jak wybrać?

Obecnie duży narożnik do salonu to te proste, prostokątne kształty. Jednym słowem jest to spore siedzisko, które ma kształt dużej litery "L", są to też dwa prostokątne podłokietniki i trzy prostokątne poduszki, które pełnią funkcję oparcia w takim dużym trzyosobowym narożniku do salonu.

Taki narożnik sofa, to też w dość wielu przypadkach funkcja spania, ale kluczowe znaczenie mają dla kupujących opcje jeśli chodzi o kolorowe materiałowe tapicerki, bo w meblach tego typu te try prostokątne poduszki mogą być żółte i podobnie może być z podłokietnikami, a siedzisko i cała reszta mogą mieć jasno niebieski kolor. No ale może być też i tak, że te poduszki będą kremowe, a cała reszta wraz z siedziskiem i podłokietnikami będzie czekoladowa.

Mowa tu o tym, że producenci takich dużych narożników do salonu dają klientom wiele opcji jeśli chodzi o połączenie kolorów na tapicerce. Czasami jest też i tak, że producent danego modelu mebla za dopłatą może dać jakąś niestandardową tapicerkę w kolorze który wybierze klient.

Rzecz jasna ta dopłata nie jest znaczącą, bo producenci mebli muszą wymyślać nowe i dość tanie opcje po to by prześcignąć ofertę konkurencji, czyli po to by dać potencjalnemu klientowi opcje, których nie ma nikt inny w ofercie, bo taka rozbudowana oferta jest gwarancją sporych zarobków.

Bardzo ważną bywa też funkcja spania w takim dużym narożniku w kształcie litery "L" do salonu, bo tej funkcji szuka dość wielu z nas. Dotyczy to głównie właścicieli małych parterowych domków i mieszkań w których to salon nie jest tylko salonem.

W tego typu mieszkaniach zazwyczaj mieszkają młodzi rodzice i w tym konkretnym przypadku salon pełni tez funkcję ich sypialni. Dlatego ten duży narożnik do salonu w tym przypadku musi wyglądać ciekawie i musi mieć też funkcję spania, bo ta funkcja w tym konkretnym przypadku się przydaje.

Lecz przydaje się też i wtedy gdy ma się już ten spory dom, bo w takim domu też przyjmuje się gości i dlatego duży narożnik z salonu raczej powinien mieć funkcję spania, bo dzięki niej kuzyn lub kuzynka ma gdzie nocować.

No a jeśli chodzi o nocowanie, to tu liczy się też i to, że ten nowoczesny narożnik ma bardzo dobry i jednocześnie nowoczesny mechanizm rozkładania, który nie ma aż tak wiele stalowych elementów co te sprzed blisko trzech dekad i co najistotniejsze dostęp do kosza z pościelą podczas rozkładania jest bardzo dobry i co najważniejsza wygodny.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że to miejsce do spania ma długość blisko 200 centymetrów, a szerokość blisko 150 centymetrów. Jednym słowem jest to sporo miejsca do spania dla dwóch dorosłych osób.

Udostępnij