Wady i zalety minikoparki

Wady i zalety minikoparki

Minikoparka świetnie sprawdza się przy robotach ziemnych wykonywanych na obszarze o małej powierzchni, gdzie ryzyko uszkodzenia elementów otoczenia jest wysokie, oraz przy pracy na terenach podmokłych.

W ostatnim czasie jest możliwy do zaobserwowania wzrost liczby przedsiębiorstw, które wykonują usługi minikoparką. Kraków jest jednym z miejsc, w którym coraz częściej można spotkać ogłoszenia firm oferujących usługi wykonywane przy użyciu minikoparki. Artykuł ten ma na celu wskazać na wady i zalety minikoparki. Minikoparka jest maszyną, która z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie przy robotach ziemnych na działkach o małej powierzchni, lub przy zleceniach, w których sytuacja wymaga wykonanie wykopów o stosunkowo małych rozmiarach.

Należy również uwzględnić fakt, że w porównaniu do pełnogabarytowej koparki, minikoparka może pracować na terenach podmokłych, gdzie ryzyko zapadnięcia się pojazdu jest wysokie.

Wbrew możliwym do odniesienia wrażeniu, minikoparka ma stosunkowo dużą wydajność i jej zastosowanie jest dobrym rozwiązaniem, przy robotach o małej i średniej wielkości. Analizując zalety opisywanego urządzenia, należy również wziąć pod uwagę jego wady. Główną wadą minikoparki jest to, że jej użycie w przedsięwzięciach na dużą skalę, ze względu na niższą wydajność w porównaniu do pełnowymiarowej koparki, jest utrudnione lub niemożliwe.

Jednocześnie należy podkreślić, fakt, że ceny minikoparek, w porównaniu do koparek klasycznych, są zdecydowanie niższe. Tym samym może to dodatkowo przekonywać, osobę zainteresowaną kupnem maszyny, do jej zakupu.

Udostępnij