Zakopane, weź koc wełniany

Zakopane, weź koc wełniany

Coraz częściej naszym kierunkiem rożnych weekendowych wycieczek jest Zakopane. Co nas tak ciągnie do tego miejsca? Przede wszystkim możemy w nim zobaczyć jak piękne są nasze Polskie góry, podziwiać widoki. Możemy różnymi kolejkami wjechać na szczyty gór, pooddychać świeżym rześkim powietrze bez smogu.

Ale i także posmakować góralskiej kuchni. Kto z nas nie lubi oscypków grillowanych z żurawiną czy góralskiego grzańca? Jedzenie w Zakopanym jest bardzo dobre. Poza tym jemy w pięknych drewnianych karczmach, a na ścianach widzimy dekoracje takie jak koce wełniane.

Koce wełniane – najcieplejsze koce

Na Krupówkach oczywiście obowiązkowo zrobimy sobie zdjęcie z misiem. Pokupujemy tam również sery wędzone, oscypki, żurawinę w słoikach oraz multum pamiątek. W restauracjach góralskich kelnerzy ubrani jak górale śpiewający góralską muzykę. Czego chcieć więcej. Oprócz tych atrakcji na Krupówkach możemy udać się do kina 5d, gdzie obejrzymy porywający filmik z bryzą na twarzy i nutką strachu ponieważ cały fotel będzie się poruszał. Jeśli chcemy się trochę rozerwać warto wieczorem udać się do klubu „Morskie Oko”. A za dnia odwiedzić muzeum figur woskowych gdzie możemy przyjrzeć się wielu gwiazdom z całego świata z bliska i porobić sobie z nimi zdjęcia.

Nie da się odmówić uroku temu miastu, dlatego właśnie to ono jest bardzo często odwiedzanym przez turystów. Noclegi znajdziemy tam w bardzo niskich cenach, jedynie ceny w knajpach mogą być dla nas trochę odstraszające, oraz korki na samym wjeździe do Zakopanego mogą dać nam popalić.

Udostępnij