Jak wybrać witrynę chłodniczą?

Jak wybrać witrynę chłodniczą?

Jednym z bardzo istotnych elementów każdego sklepu są regały chłodnicze. Jednak istnieje kilka różnych wariantów oraz informacji, o których warto wiedzieć jeśli chce się zdecydować na ten sprzęt.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, aby były odpowiednie przeszklenia. Dzięki temu można w prosty sposób prezentować sprzedawany towar.

Regały chłodnicze można podzielić na 3 podstawowe rodzaje:

- cukiernicze - Ich głównym zadaniem jest odpowiednia ekspozycja ciast, tortów i deserów. W większości tego rodzaju modeli można regulować kąt nachylenia oraz położenie półek. Dodatkowo niektóre z tych modeli wyposażone są w uchylne ściany.

- gastronomiczne - Najważniejszym zadaniem tego rodzaju regałów jest przechowywanie wędlin, nabiałów oraz różnego rodzaju surówek.

- farmaceutyczne - Mają one zastosowanie w przypadku przechowywania leków, najczęściej posiadają przeszklone drzwi co ułatwia segregację oraz wyszukiwanie leków.

Na co zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju produkty?

- Rozmiar - Należy zastanowić się jak duży regał damy radę zmieścić do naszego pomieszczenia oraz ile produktów mamy zamiar w niej przechowywać. Najczęściej witryny chłodnicze mają budowę opartą o moduły co pozwala na późniejsze łatwe dołączenie kolejnych elementów wraz z dodawaniem kolejnych produktów do sprzedaży.

- Pojemność - jest to czynnik związany razem z rozmiarem. W większości przypadków im większa lodówka tym po prostu jest ona pojemniejsza. Zwykle większa lodówka oznacza większe zużycie prądu, ale nie jest to regułą.

Udostępnij