Czy opryski przeciwko grzybom na miejskich terenach zielonych są bezpieczne?

Czy opryski przeciwko grzybom na miejskich terenach zielonych są bezpieczne?

Opryski przeciwko grzybom robi się też w miejskich parkach, bo miejskie parki są wizytówką miasta i co najważniejsze muszą się one dość dobrze prezentować. Chodzi tu konkretnie o to, że atrakcyjność wizualna miejskich terenów zielonych jest tym detalem zwiększającym zyski z turystyki. No a same tereny zielone to nie tylko spory miejski park, to także kwiaty na miejskich rondach oraz te sadzone przy chodnikach wraz z krzewami.

Jednym słowem wszystkie te rośliny to inwestowanie w opryski przeciwko grzybom, bo dzięki tym opryskom zwiększa się atrakcyjność wizualną danej miejscowości, a atrakcyjność wizualna jest bezpośrednio powiązana z większymi zyskami z turystyki i to zwłaszcza w przypadku kurortów, które dosłownie żyją z tego co zarobią w sezonie wiosna lato.

Opryski przeciwko grzybom

No a poza tym sezonem to te kurorty nie zarabiają, bo jeszcze wczesną jesienią pokręcą się trochę turyści. A potem to już trzeba żyć z tego co się zarobiło. Dlatego opryski przeciw grzybom to podstawa i dotyczy to nawet kurortów znajdujących się dość blisko parków krajobrazowych. No ale w parkach krajobrazowych nie stosuje się środków chemicznych. Bo ich zastosowanie ogranicza się do miejskiego parku i do roślinności która znajduje się przy hotelach. I przy zabytkowych budynkach w mieście.

Jednym słowem w parku krajobrazowym jeśli chodzi o grzyby to dzieje się co chce. A w przypadku terenów zielonych w samym kurorcie kluczowe znaczenie ma to jak prezentują się rośliny. Dlatego stosuje się tam opryski przeciw grzybom, ale to muszą być te środki chemiczne z wyższej półki cenowej, bo te środki działają lepiej i co najważniejsze w wielu przypadkach są bardzo bezpiecznymi. No ale kurorty przy atrakcyjnych terenach górskich to nie tylko opryski przeciwko grzybom. To także opryski przeciw szkodnikom, które dość często nawiedzają parki miejskie niemal sąsiadujące z lasem.

Walka ze szkodnikami

Dlatego walka ze szkodnikami w przypadku kurortów się nie kończy, bo z sezonu na sezon ma się nieco inne problemy. Problemy te są niemal tymi samymi, ale opryski przeciwko grzybom zastosowane kilka lat temu w roku obecnym mogą nie być tą dostatecznie skuteczną metodą. No bo grzyby i szkodniki z biegiem czasu uodparniają się na pewne specyfiki. Dlatego producenci tych środków chemicznych co jakiś czas nieco modyfikują ich skład.

By zwiększyć skuteczność oprysków przeciwko grzybom, które muszą działać bardzo dobrze i jednocześnie nie szkodzić ludziom. Nie wszystkie preparaty spełniają tego typu wymagania. I dlatego na czas oprysków czasami trzeba pozamykać okna w domach. Po to by środki chemiczne nie rozprzestrzeniły się tam gdzie ich nie chcemy.

Udostępnij