Gilotyna ręczna A4

Gilotyna do papieru – by cięło się precyzyjnie!

Jeśli często musisz coś wyciąć, ale masz problem z tym, by zrobić to równo, warto pomyśleć o zakupie gilotyny do papieru. Gilotyna do papieru to proste urządzenie, składające się z ciężkiej podstawki i ostrza.

Na powierzchni podstawki obecne są oznaczenia odpowiadające formatom papieru, miarka milimetrowa oraz linie pomocnicze, dzięki którym można się upewnić, że uda nam się obciąć coś dokładnie w taki sposób, jak chcemy. Do spodniej części podstawki z reguły przymocowane są gumowe elementy, które zapobiegają przesuwaniu się maszyny po blacie.

Każda z obcinarek ma w sklepach swoje oznaczenia: gilotyna ręczna A4 oznacza, że maksymalny rozmiar kartki, który zmieści się w maszynie, ma wymiary 210 x 297 mm. Oprócz oferowanych rozmiarów produkty różnią się pomiędzy sobą budową. Do podstawki części z gilotyn przymocowane jest ostrze z rączką, które opuszczamy, gdy odpowiednio ułożymy papier.

Gilotyna ręczna A4

Inne posiadają drążek, na który nałożony jest mały nóż krążkowy. W tym typie gilotyn cięcie polega na przesunięciu obudowanego ostrza po drążku. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, jaki rozmiar gilotyny do papieru będzie dla nas najodpowiedniejszy. Gilotyna ręczna A4 jest jedną z najpopularniejszych wykorzystywanych w domu, ale zdarzają się również sytuacje wymagające narzędzia o większym rozmiarze.

Następnym krokiem jest wybranie typu maszyny. On zależy głównie od indywidualnych preferencji użytkownika, nie ma większego wpływu na jakość cięcia. Przed zakupem warto również sprawdzić, ile stron na raz jest w stanie maksymalnie przeciąć dane narzędzie. Informacje na ten temat zawarte są zazwyczaj w podstawowym opisie produktu w sklepach.

Udostępnij