Zgrzewarka nożna- nowa czy używana?

Zgrzewarka nożna- nowa czy używana?

Zgrzewarka nożna w związku ze swoim specjalistycznym charakterze wykonania jest narzędziem stosunkowo drogim. Dlatego wiele kierownictw przedsiębiorstw przed zakupem zastanawia się wyborem zgrzewarki używanej lub nowej.

Naturalny wydaje się fakt, że zakup używanej maszyny pozwala na poniesienie stosunkowo niższych nakładów.  Zastanowię się, czy zakupioną i używaną zgrzewarkę nożną w dłuższym okresie będzie rzeczywiście oszczędnością, a nie kosztem. Artykuł ten ma na celu wskazanie obszarów, nad którymi warto zastanowić się, wybierając pomiędzy używana a nową maszyną. Przed zakupem używanej zgrzewarki, jeśli jest to możliwe, zaleca się rozeznanie, w jaki sposób maszyna była wykorzystywana.

Zgrzewarka nożna

Oprócz cech zewnętrznych, które pozwalają na określenie stanu maszyny, jest wiele czynników niemożliwych do zidentyfikowania na pierwszy rzut oka. Mających wpływ na poprawne działanie zgrzewarki. Dlatego zawsze zalecamy zakup środka trwałego. Jeśli charakter działalności przedsiębiorstwa, w którym maszyna była wykorzystywana. Zakładać, że w przedsiębiorstwie gdzie proces zgrzewania jest ściśle związany z produkcją. Stopień eksploatacji zgrzewarki będzie wysoki. Zakup używanej maszyny wydaje się racjonalny w sytuacji. Gdy proces zgrzewania jest pobocznym procesem produkcji, a ewentualna awaria zgrzewarki nie ma bezpośredniego wpływu na wielkość produkcji.

Natomiast we wszystkich przedsiębiorstwach wykorzystujących intensywnie zgrzewarki zalecam poniesienie wyższych nakładów na zakup nowej maszyny. Co bardzo często w ostatecznym rozrachunku pozwala na zwrot z inwestycji dzięki braku przerw w produkcji.

Udostępnij